Beroepen
Deze lijst geeft een globaal overzicht van voorkomende beroepen in de kwartierstaat.
Personen kunnen vaker voorkomen wanneer zij meerdere beroepen (al dan niet tegelijk) uitoefenden.
Arbeider
- Petronella van den Dungen (1844-????) (19).Arbeidster
- Piet Hopmans (1819-1901) (32).Arbeider, later schipper
- Leonardus Peeters (1826-1898) (48).Dagloner, werkman, landbouwer
- Philippus Krijnen (1775-1840) (72).Dagloner, oudzakkendrager
- Antonie van Thiel (1756-1835) (78).Arbeider
- Petrus Dassen (ca. 1787-1853) (80).Tuinman - daglooner
- Johan Dresens (1781-1838) (84).Wolspinner, werkman, katoenspinner, opperman, dagloner, katoenspinner
- Petrus Peeters (1782-1863) (96).Werkman, landbouwer
- Johan Bastiaens (1799-1866) (100).daglooner, landbouwer
- Wijnandus Mengels (1793-1847) (106).Dagloner
- Jan Mercken (ca. 1785-????) (110).Daghuerder
- Jacobus Jackers (1796-1856) (126).Werkman, arbeider, handwerker
- Christiaan Smolders (1742-1799) (162).Dagloner
- Joannes Peters (1754-1805) (192).Werkman
- Martinus Bastiaens (1754-1802) (194).Werkman
- Christiaan Thijssen (1754-1800) (210).Werkman, ijzerhandelaar
- Maria Mengels (1766-1821) (213).Werkvrouwe
- Petrus Jaeckers (1764-????) (252).Werkman
- Nicolaas Parthoens (ca. 1760-????) (254).Werkman
Baker
- Johanna Christina Westerburger (1782-1844) (69).Baker
Barbier
- Karel Bernardus Brak (1824-1862) (34).Barbier
Blikslager
- Aegidius Franciscus Philippus van Beneden (1794-1872) (46).Blikslager
Brandersknecht
- Gerrit van den Dungen (1797-1847) (38).Brandersknecht
Brievenbesteller
- George Frederik Brak (1781-1829) (68).Brievenbesteller
Caféhouder
- Petrus Johannes Peeters (1857-1941) (24).Landbouwer, metselaar, caféhouder
- Martinus Josephus Laureijs (1766-????) (86).Wever, herbergier, logementhouder
Dienstknecht
- Christiaan Nicolaes (1817-1884) (52).Dienstknecht
- Willem Huskens (1823-1863) (62).Dienstknecht, bij overlijden handwerker
- Gerrit van Rekum (1803-1828) (70).Heerenknecht, bediende
Dienstmeid
- Helena van Rekum (1826-1893) (35).Dienstmeid, huisbewaarster
- Johanna Willemina Jacobs (1798-1865) (71).Dienstmeid
- Allegonda van Son (1777-1840) (73).Dienstmeid
- Joanna Elisabeth Smolders (1776-1823) (81).Dienstbode
Fruitverkoopster
- Wilhelmina van Mulbregt (1821-1898) (37).Fruitverkoopster
- Maria van der Loo (ca. 1780-????) (75).Fruitverkoopster
- Anna Maria de Zwarts (ca. 1740-????) (169).Fruitverkoopster
Groenteverkoopster
- Anna Maria van Thiel (1816-????) (39).Groenteverkoper
Handwerker
- Willem Huskens (1823-1863) (62).Dienstknecht, bij overlijden handwerker
- Martinus Huskens (1789-1868) (124).Handwerker
- Maria Gijsen (1785-1868) (125).Handwerker
- Jacobus Jackers (1796-1856) (126).Werkman, arbeider, handwerker
- Ida Parthoens (1792-1872) (127).Handwerker
Hoefsmid
- Laurentius Bastiaens (1825-1883) (50).Hoefsmid
Huisbewaarster
- Helena van Rekum (1826-1893) (35).Dienstmeid, huisbewaarster
Huishoudster
- Maria Anna Moors (1826-1879) (51).Huishoudster
IJzerhandelaar
- Christiaan Thijssen (1754-1800) (210).Werkman, ijzerhandelaar
Landbouwer
- Leonardus Hubertus Josephus Peeters (1887-1952) (12).Landbouwer
- Petrus Johannes Peeters (1857-1941) (24).Landbouwer, metselaar, caféhouder
- Winandus Hubertus Nicolaes (1847-1923) (26).Landbouwer
- Marcellus Hubertus Willems (1847-1913) (28).Landbouwer
- Leonardus Peeters (1826-1898) (48).Dagloner, werkman, landbouwer
- Johannes Willems (1818-1903) (56).Landbouwer
- Jan Wouter Hopmans (1772-1832) (64).Bouwman
- Peter van den Dungen (ca. 1768-1834) (76).Landbouwer
- Petrus Peeters (1782-1863) (96).Werkman, landbouwer
- Andries Leenders (ca. 1771-1853) (98).Molenaarsknecht, landbouwer
- Johan Bastiaens (1799-1866) (100).daglooner, landbouwer
- Maria Lucia Bastiaens (1796-1877) (101).landbouwersche
- Nicolaas Moors (1782-????) (102).Landbouwer
- Laurens Nelissen (1760-1839) (122).Landbouwer
- Maria Catharina Janssen (1774-1847) (123).Landbouwster
- Wouter Jan Hopmans (1746-1799) (128).Bouwman
- Catharina Lenaerts (1750-1815) (200).Landbouwersche
- Laurentius Bastiaens (1751-????) (202).Landbouwer
- Henricus Hertogen (1751-1803) (226).Landbouwer
- Gertrudis van Herf (1756-????) (227).Landbouwster
Loco-burgemeester
- Joannes Schepers (1748-1812) (206).Loco-burgemeester van Vroenhoven
Logementhouder
- Martinus Josephus Laureijs (1766-????) (86).Wever, herbergier, logementhouder
Metselaar
- Christiaan Hubertus Willems (1875-1946) (14).Metselaar
- Petrus Johannes Peeters (1857-1941) (24).Landbouwer, metselaar, caféhouder
Militair
- Karel Leo François Hopmans (1917-1995) (4).Adjudant Administratie Onderofficieren
- Cornelius Henricus Hopmans (1882-1940) (8).Adjudant Administratie Onderofficieren
- Ludovicus Daniëls (ca. 1780-????) (88).Dragonder (Eerste regiment Dragonders)
- Petrus Andreas Josephus Mathias Delnoz (1750-1830) (94).Adjudant (infanterie Hardenbroek)
- George Frederik Brak (ca. 1670-????) (136).korporaal (regiment Mariniers van Van Bentinck)
- Petrus Moers (1728-1809) (164).soldaat (infanterie Van Clooster)
- Petrus Guilielmus Lambert (ca. 1730-????) (166).sergeant mineur
- Cornelis Johannes Daniëls (1832-1890) (22).5 jaar milicien voor Nationale Militie
- Andreas Darding (1844-1912) (30).5 jaar soldaat voor Nationale Militie
- Christiaan Nicolaes (1817-1884) (52).5 jaar soldaat voor Belgische Nationale Militie
Modiste
- Marie Françoise Dresens (1846-1925) (21).Winkelierster - modiste
Molenaar
- Marcellus Willems (1787-????) (112).Molenaar
- Henricus Willems (1755-1805) (224).Molenaar
Molenaarsknecht
- Andries Leenders (ca. 1771-1853) (98).Molenaarsknecht, landbouwer
Mutsenfabrikant
- Lambert François Joseph Dassen (1874-1930) (10).Koopman, mutsenfabrikant
- Petrus Franciscus Hubertus Dassen (1849-1901) (20).Mutsenfabrikant
- Franciscus Josephus Dassen (1815-1863) (40).Mutsenmaker
Naaister
- Frederica Wilhelmina Johanna Brak (1853-1922) (17).Naaister
- Anna Maria Moers (1806-1875) (41).Wollennaaister
- Cornelia Catharina Dobbe (1804-1862) (42).Naaister
- Maria Franssen (1799-1872) (107).Naaister
Opperman
- Johan Dresens (1781-1838) (84).Wolspinner, werkman, katoenspinner, opperman, dagloner, katoenspinner
Oudzakkendrager
- Philippus Krijnen (1775-1840) (72).Dagloner, oudzakkendrager
Schipper
- Piet Hopmans (1819-1901) (32).Arbeider, later schipper
Schoenmaker
- Cornelis Johannes Daniëls (1832-1890) (22).Leerkoopman - laarzenmaker
- Andreas Darding (1844-1912) (30).Schoenmaker
- Mathias Daniëls (1802-1867) (44).Schoen- en laarzenmaker bij het Eerste Regiment Dragonders
- Andries Darding (1805-1884) (60).Schoenmaker
- Henricus van Mulbregt (1764-1835) (74).Schoenmaker
Sigarenmaker
- Cornelius Henricus Hopmans (1847-1888) (16).Cigarenmaker
Slager
- Joannes Krijnen (1845-1922) (18).Slagter
Speldenkusster
- Maria van der Meij (1749-1831) (145).Speldenkusster
Spinner
- Johan Dresens (1781-1838) (84).Wolspinner, werkman, katoenspinner, opperman, dagloner, katoenspinner
- Anne Marguerite Wijnants (1779-1849) (85).Wolspinster
Stadsbeëdigd werker
- Willem Krijnen (1813-1848) (36).Stadsbeëdigd werker
Stovenzetster
- Teuntje Roering (ca. 1775-????) (143).Stovenzetster
Timmerman
- Winandus Leonardus Peeters (1918-1997) (6).Timmerman, leraar
- Gerardus Everardus Dobbe (1746-????) (180).Timmerman
Tuinman
- Petrus Dassen (ca. 1787-1853) (80).Tuinman - daglooner
Visser
- Cornelis van den Bosch (ca. 1780-????) (66).Visser
Wever
- Martinus Josephus Laureijs (1766-????) (86).Wever, herbergier, logementhouder
Zadelmaker
- Joannes Moers (1763-1838) (82).Zadelmaker